Rejs śródlądowy

Wszystkie sprawy klubowe

Rejs śródlądowy

Postprzez Mario » Pn wrz 26, 2016 7:50 pm

Cześć,
jest propozycja żeby popłynąć na żagle na śródlądzie. Chodzi tradycyjnie o jakiś weekend. Cena za czarter około 200 zł, tj. 30 zł na głowę za weekend. Chciałbym zapytać jak szanowni browarkowicze zapatrują się na taką atrakcję.

Kto?
Myślę, że formuła "męskiego grania" się sprawdziła. Proszę żeby napisać w tym miejscu jeśli jest chętny i jeżeli ma uprawnienia do prowadzenia jachtów po śródlądziu to żeby je podał?

Gdzie?
Proponuje trzy akweny: Jezioro Wdzydzkie, Jeziorak lub zalew w Solinie. Deklaruje znalezienie i załatwienie czarteru w którymś z tych miejsc.

Kiedy?
Po rozpoczęciu sezonu, ale przed wakacjami. Pierwotnie mowa była żeby już ale tam gdzie dzwoniłem łódki są już wyslipowane.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Wojciech_P » Śr wrz 28, 2016 8:40 am

Ja jestem zainteresowany
Wojtech
Avatar użytkownika
Wojciech_P
 
Posty: 75
Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 8:52 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Slimahl » Pt wrz 30, 2016 9:23 am

Od kwietnia do listopada można podobno żeglować po ciepłych wodach w Koninie (Pątnowskie np.)
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez arek » Pn paź 03, 2016 8:43 am

Pomysł very good, ja też się piszę
arek
 
Posty: 86
Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 10:22 am

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez adrozd » Pn paź 03, 2016 10:40 pm

pomysł OK tylko trzeba sprawdzić kto trzyma jachty na wodzie tak długo. Solina to chyba nie bardzo. Tam niewiele łódek jest...
Wdzydze super, ale też chyba jachtów nie znajdziemy bo generalnie to dość puste miejsce nawet w czasie wakacji. Z wymienionych na Jezioraku są największe szanse...
Avatar użytkownika
adrozd
Site Admin
 
Posty: 727
Dołączył(a): So paź 27, 2012 11:21 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Mario » Śr paź 05, 2016 7:34 pm

Myślę o J.Wdzydzkim po rejsie, a przed wakacjami. Parę lat temu spędziłem tam wakacje. Nie było problemu z czarterem łódek. Parę tygodni temu rozmawiałem z dwiema czarterowniami z tych okolic - mówili, że po otwarciu sezonu (maj) będzie można wyczarterować łódki. Jak się nie uda to będę szukał łódek na Jezioraku. Ślimaczku byłem w tym roku w okolicach Lichenia. Woda rzeczywiście tam ciepła, ale pływać nie ma gdzie.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Ptoti » Śr paź 05, 2016 9:16 pm

Ja głosuję zdecydowanie za Wdzydzami (na weekend idealnie) lub jeśli by się nie dało to za Jeziorakiem. Ale czy nie lepiej we wrześniu? Kiedyś pływałem z Budziakiem po Jezioraku we wrześniu i byliśmy sami na jeziorze. Rewelacja.
Ptoti
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn lis 19, 2012 12:21 am

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Mario » Cz paź 06, 2016 6:32 pm

Mnie się też wrzesień podoba. Kto jeszcze głosuje za tym pięknym polskim miesiącem?
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Lukasz » Pt paź 07, 2016 2:59 pm

Wrzesień jest super, szkoda tylko, że tak daleko....
Ja się piszę rzecz jasna. Jezioro obojętne.
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez jacdro » Cz paź 13, 2016 8:36 pm

Drodzy Koledzy
Jestem jak najbardziej za integracją śródlądową na jeziorze Wdzydzkim.
Jak trzeba to załatwię jachty. Kwestia tylko kiedy. Jeśliby był pomysł na więcej czasu to proponuję połaczyć rejsik z jednodniowym spływem Wdą do Wdzydz Kiszewskich lub nowo odkrytą przeze mnie trasą jednodniowa z Łubiany, gdzie robią porcelanę/ rzeki i jeziora/ do Wdzydz Kiszewskich a stamtąd wziąć jachty...
jacdro
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 12:32 am

Re: Rejs śródlądowy

Postprzez Mario » Pt paź 14, 2016 8:39 pm

Pomysł z połączeniem rejsu ze spływem bardzo mi się podoba. Wda przepływa przez J. Wdzydzkie i można by to wykorzystać. Myślę, że wrzesień będzie najbardziej odpowiedni na taką wyprawę.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice


Powrót do KLUB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron