Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Dyskusje dot. rejsów browarkowych

Moderator: adrozd

Re: Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Postprzez Lukasz » Pn lut 27, 2017 11:23 pm

Panowie,
mam nieśmiałą propozycje odnośnie naszego menu.
Generalnie plan zakłada zrobienie głównych zakupów w Palmie, a następnie dokupowanie szybko psujących się wyrobów (czytaj: chleba, świeżego mięsa/ryb itd) w odwiedzanych portach Ibizy oraz (mam nadzieje) kontynentalnej Hiszpanii.

Do zakupów śniadaniowo-kolacyjno- zakąskowych użyjemy ubiegłorocznej listy Wojtka i Mariusza.
Odnośnie obiadów proponuje byśmy spóbowali własnych sił i oparli się na lokalnych składnikach wydobywając z nich (i siebie) cały koloryt lokalnej kuchni.
Poniżej kilka propozycji (za Kuchnią Lidla - hiszpania i portugalia plus kilka innych). Szukałem wyłącznie po przepisach oznaczonych łatwe.
Jeżeli ktoś ma swoje popisowe danie, które chciałby nam osobiście przyrządzić, to proszę żeby spisał składniki (na 9 porcji) to dołączymy je do ogólnej listy zakupów i kupimy w Palmie lub innym porcie.
No chyba, że są inne propozycje. ....


Propozycje obiadów (wersja robocza) pod linkiem: http://tinyurl.com/hg2sbsh
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Postprzez Slimahl » Wt lut 28, 2017 1:08 pm

Mon capitaine, w zasadzie, jak się uprzeć, to półprodukty obiadowe można przywieźć nawet z Polski w bagażu rejestrowym... ale montaż posiłku z miejscowych produktów dzikich nacji też jest atrakcyjny.

P.S.
Dlaczego masz moje zdjęcie w awatarze?
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Postprzez arek » Wt mar 07, 2017 9:11 am

Panowie, różnice w bagażu rejestrowym dają nam 6 kg więcej tam niż z powrotem, więc możemy wziąć jakieś żarcie ze sobą (puchy czy cosik).
arek
 
Posty: 86
Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 10:22 am

Re: Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Postprzez Lukasz » Cz mar 09, 2017 10:09 pm

Lukasz napisał(a):Bagaże.
Każdemu w Was kupiłem „goły” bilet tzn tylko z bagażem podręcznym.
Dla lotu Wiedeń - Majorka jest to: jedna torba max. 8 kg i max size limit of 55 x 40 x 23 cm plus jedna pederastka 40 x 30 x 10 cm
Dla lotu Majorka – Wrocław jest to torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
Pamiętajcie, że w bagażu podręcznym nie przewieziecie wszystkiego - w sensie, że nóż czy flaszka odpada. (czytaj np tu: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-p ... amolotowym)

Jeżeli ktoś chce dokupić bagaż rejestrowy to uprzedzam, że na lotnisku będzie drogo!!! Taniej jest przez internet. Koszty (na dziś) to:
Wiedeń-Majorka 15 EUR za torbę 23 kg
Majorka-Wrocław 19 EUR za torbę 15 kg
Komu komu, bo idę do domu ? (czytaj decydować się do końca miesiąca).


Uprzejmie informuję, że kupiłem bagaże następującym Panom:
Dami, Krzycho, Romek, Wąski, Slimak, AB, Łukasz czyli ja.
lecicie mi po 157 złociszy. Rachunek z numerem konta wyśle Wam mailem.
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017 - Lukasz i spółka

Postprzez Lukasz » N kwi 02, 2017 5:12 pm

Dziękuję wszystkim za kolejny wspaniały rejs, za wzorową dyscyplinę, doskonałą zabawę i pomoc w trudnych chwilach.
Opinie z rejsu prześlę pocztą, wpisy do książeczek przy okazji.

Poniżej rozliczenie wspólnej kasy (bez biletów lotniczych, które kosztowały z bagażem około 850 zł/osoba)

rozliczenie.jpg
rozliczenie.jpg (71.79 KiB) Przeglądane 16483 razy


Zostało około 110 złotych. Jest pewien pomysł na ich zagospodarowanie, który obecnie dojrzewa. Jestem pewien, że Wam się spodoba.
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do REJSY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron