Rejs 2017

Dyskusje dot. rejsów browarkowych

Moderator: adrozd

Re: Rejs 2017

Postprzez Krzysiek » Pn sie 29, 2016 11:09 pm

Jak uczył nas znany komandir na rejsie tego roku nigdy się nie przyznawajcie , ale jak się nie przyznać że chętnie popłynę no jak!
Krzysiek
Krzysiek
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt mar 04, 2014 6:41 pm

Re: Rejs 2017

Postprzez Lukasz » Pt wrz 02, 2016 6:18 pm

Co za przygoda. Na najbliższym rejsie nie dość, ze będziemy pływać to jeszcze będziemy latać Niestety latanie to nie jeżdżenie (busem) i trzeba trochę więcej przygotowań.

Poniżej lista lotów do rozważenia. Aby ułatwić analizę zaznaczyłem najatrakcyjniejsze (z mojego punktu widzenia/siedzenia czyli - Śląsk) loty. Przekreśloną czcionką zaznaczyłem co mi się nie podoba w pozostałych lotach.
Niestety rozkład easyJet kończy się na 26 marca 2017, dalsze miesiące będą publikowane dopiero w październiku. Dlatego w moim zestawieniu ceny lotów powrotnych easyJet są wzięte z 8 i 25 marca (tylko do porównania).
Odnośnie lotów to do symulacji wziąłem najtańsze bilety plus najmniejszy bagaż rejestrowy. Jeżeli ktoś uważa, że podany bagaż to mało nie ma problemu dokupić większego.

lecimy.jpg
lecimy.jpg (117.76 KiB) Przeglądane 35176 razy


A teraz do konkretów:
Łódki odbieramy w sobotę popołudniu. Do tego na miejscu musimy zrobić zakupy itd. Dlatego zastanawiam się, czy chcemy lecieć na Majorkę easyJetem w sobotę (lądując o 17:25) i po zrobieniu zakupów wypłynąć w niedzielę, czy lepiej tak jak zaznaczyłem w rozkładzie lecieć w piątek (lądując o 19:25) zaimprezować w barze, przespać się na plaży, rano zrobić zakupy i przejąć łódki jak tylko będą gotowe by wypłynąć jeszcze w sobotę.
Co Wy na to ????
Natomiast kwestia powrotu (dla grupy południe) wydaje się oczywista. Tylko lot Ryanairem do Wrocławia. Grupa północ ma do wyboru niedzielny lot do Warszawy (ale co z noclegiem na Palmie) lub loty do Berlina. Cena Ryana jest podana, cena eayJeta będzie znana w październiku (ale z tego co widać powinna być w okolicy 70-80 EUR).

I teraz kto za to wszystko zapłaci?

Niestety płacić trzeba z momencie zakupu biletów. Całkowity koszt dla sugerowanych lotów to 171,50 EUR. Do tego by nie zostać z biletami, a bez łódek razem z biletami trzeba wpłacić pierwszą zaliczkę za czarter w wysokości połowy czarteru czyli około 50%*130EUR= 65 EUR. Oznacza to, że końcem wrześnie lub początkiem października trzeba będzie wyskoczyć z 172+65= 237EUR. Boli.

Tyle tytułem piątkowych przemyśleń.
Zachęcam do dyskusji, a tymczasem idę na wódkę. W końcu to piątek.

Łukasz

PS. Jak mnie przestanie boleć głowa to napiszę o tym jak kupimy bilety (bilety grupowe) i jak będziemy zbierać kasę, a także link do supermarketu obok portu by porównać ceny w PL i Spain.
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017

Postprzez Lukasz » Pn wrz 05, 2016 10:10 am

Hejka,
jak wyklaruje się ilu nas chce wracać do Wrocławia Ryanairem to wyśle zapytanie o bilety grupowe (minimum 20 osób). Ryan zachwala, że „Wyślemy Ci rewelacyjną propozycję cenową. Uwierz nam – nigdzie indziej nie znajdziesz lepszej oferty.” Niestety oferta ważna jest tylko 5 dni w czasie których trzeba zapłacić za bilety. (https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... i-grupowej)
W easyJet nie przewidują specjalnych zniżek dla grup „Booking via easyjet.com: The cheapest way to book a group of up to 40 passengers with easyJet is to use a normal booking process on our website. You will need to provide all names and pay in full at the time of booking and our normal terms and conditions apply.”

Czyli podsumowując jak zdecydujemy się kto jak leci to zapytam w Ryanair o bilet grupowy na powrót do Wrocka, a w easyJet to chyba każdy sam sobie kupi (ewentualnie możemy wspólnie, żeby cena nie podskoczyła ostatnim kupującym).
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017

Postprzez Krzysiek » Pn wrz 05, 2016 6:48 pm

Hejka ,
Jakbym miał coś przegapić to piszę że mnie pasuje to co zaznaczyłeś i proszę mnie do grupy liczyć.
Zgadzam się na wszystko .
Pozdro
Krzysiek
Krzysiek
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt mar 04, 2014 6:41 pm

Re: Rejs 2017

Postprzez Mario » Pn wrz 05, 2016 7:08 pm

Ja chcę lecieć Ryanairem z Wrocławia. Co do zakupów to Wojtek Peryt mówił o możliwości nadania "palety". Wtedy można zakupy wraz z "obiadkami" wysłać taką paletą.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs 2017

Postprzez Lukasz » Wt wrz 06, 2016 5:09 pm

Mario napisał(a):Ja chcę lecieć Ryanairem z Wrocławia. Co do zakupów to Wojtek Peryt mówił o możliwości nadania "palety". Wtedy można zakupy wraz z "obiadkami" wysłać taką paletą.

Trzeba rozeznać temat. Osobiście zastanawiam się tylko czy wysyłka takiej palety ma uzasadnienie ekonomiczne.


Piwo na Majorce wydaje się być po niecałe 3 złote duża puszka:
http://www.carrefour.es/supermercado
i klik w "BEBIDAS"
i w wyskakujące okienko po prawej wpisujesz kod pocztowy dostawy np 07052
akceptujesz co tam wyskakuje
i klik w "cervesas"
i przeglądasz co tam mają (np w kategorii puszki czyli "por formato" i dalej "en latas" i "en latas indywiduales" )
np :
CERVEZA SAN MIGUEL 50 CL.
San Miguel
0,71€
CERVEZA AMSTEL 50 CL.
Amstel
0,72€
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017

Postprzez Slimahl » Śr wrz 07, 2016 10:16 am

Panowie.
U nas paleta to koszt 400 - 500 € razem z dokumentami celnymi. Tak, tak - na Majorkę płynie się poza wodami Europejskimi co wymaga dokumentacji, celników, odpraw itd. To może również spowodować pewne opóźnienia (jak to u celników) a również naliczanie cła za niektóre przedmioty, a o alkoholu możecie zapomnieć - chyba, że ktoś ma koncesję na import do unii - bo tak to mogą potraktować (kto ich tam wie?).
Tak więc odradzam tę formę transportu.
Poza tym proponuję panom piwoszom dostosowanie się do strefy geograficznej i przestawienie na lokalne wina. Może być zabawnie.
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: Rejs 2017

Postprzez Slimahl » Śr wrz 07, 2016 10:23 am

O na przykład takie dla smakoszy: http://www.carrefour.es/supermercado/SubHome.aspx?id=cat1490004&_requestid=20638.
Vino de la Tierra de Castilla blanco verdejo Actium Dispensador con Grifo 3 l. Actium 4,50€ El litro te sale a 1,50€
Musi być pyszne.
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: Rejs 2017

Postprzez Lukasz » Cz wrz 08, 2016 12:27 pm

Slimahl napisał(a):Panowie.
[...] o alkoholu możecie zapomnieć [...] proponuję panom piwoszom [...]


Slimaczu, jak Cię czytam to mam wrażenie, że przeszedłeś na abstynencje i wegetarianizm.
Powiedz proszę, że mi się tylko wydaje !
PLEASE :shock:
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017

Postprzez Mario » Cz wrz 08, 2016 10:13 pm

Wino? Czemu nie. Podejmijmy to wyzwanie. Sprawa zakupów na miejscu wydaje się być przesądzona, ale lista zakupów powinna być zrobiona w Polsce. Myślę, że każdy dalej powinien odpowiadać za jeden obiad, ale zamiast słoików zabiera listę ze składnikami na obiad.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs 2017

Postprzez Slimahl » Pt wrz 09, 2016 10:40 am

Lukasz napisał(a): przeszedłeś na abstynencje i wegetarianizm


Nie jakiś ped.al.ski wegetarianizm tylko ortodoksyjny weganizm i żądam uszanowania moich poglądów czyli żadnych produktów zwierzęcych na okręcie!
Howgh!
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: Rejs 2017

Postprzez Mario » Pt wrz 09, 2016 6:37 pm

To już nawet ślimaków nie będzie można w..dalać. Przecież to też zwierzęta.
Mario
 
Posty: 315
Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:39 am
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs 2017

Postprzez adrozd » Pt wrz 09, 2016 10:43 pm

A tak na chwilę z innej beczki... Zaległy filmik z rejsu na Korsykę: https://youtu.be/CHCRNxml74o
Avatar użytkownika
adrozd
Site Admin
 
Posty: 727
Dołączył(a): So paź 27, 2012 11:21 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rejs 2017

Postprzez Wojciech_P » N wrz 11, 2016 9:17 am

Witam,
Co do Palety to chyba sprawa jasna że nie da rady.
Co do biletów lotniczych to mam kolegę który jest łowcą tanich biletów i lata po całym świecie - przekazał mi że najtańsze bilety lotnicze w tanich liniach takich jak Ryan Air są dwa miesiące przed wylotem. Obecnie jest za daleko do wylotu więc jest katalog potem tanieją a im bliżej do wylotu tym potem drożeją jak mają obsadę samolotu.
Biletów nie należy kupować hurtem np 10 jednocześnie bo system przelicza jakiś tam swój że to dużo w samolocie i jeżeli nawet jeden bilet jest np 20 Euro droższy to wszystkie 10 liczy w tej cenie.
Ten kolega teraz w wakacje 2 połowa sierpnia był właśnie naszym lotem na Majorce i zapłacił kupując 2 miesiące wcześniej 100 Euro za osobę ( 2 osoby). Dodam że leciał w Sierpniu czyli szczycie sezonu.
Ogólnie jest wybór w lotach z Berlina więc ja bym zarezerwował łódki a potem martwił się o lot.
Wojtech
Avatar użytkownika
Wojciech_P
 
Posty: 75
Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 8:52 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs 2017

Postprzez M@rcin » Śr wrz 14, 2016 2:07 pm

Czołem Panowie,
Dawno nie zaglądałem na forum, a tu taka miła niespodzianka ;))
Oczywiście jestem na tak. Chociaż moja małżowinka jak zobaczyła lokalizację to zaczęła trochę marudzić... ;)
Że niby mamy kryzys wieku, czy cuś... ;)))
Pozdro
Marcin
M@rcin
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 3:16 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rejs 2017

Postprzez dzieciuhh » Śr wrz 14, 2016 4:28 pm

Zgadzam się na wszystko. Im więcej propozycji tym ciemniejszy obraz sytuacji. Poza tym płacę z pożyczonych: ). A Ślimakowi odebało na stare lata ?
Avatar użytkownika
dzieciuhh
 
Posty: 83
Dołączył(a): Pn paź 29, 2012 2:01 pm

Re: Rejs 2017

Postprzez Waski » Pt wrz 16, 2016 8:39 am

Witam.
Ja też zgadzam sie na wszystko.
A dla Ślimaczka specjalnie w bagażu przemycę suszony udzieć i tak sobie będzie wisiał i dyndał nad głowami a my będziemy odcinali po kawłeczku szyneczkę. Mniam!!!
Pozdrawiam.
Waski
 
Posty: 116
Dołączył(a): N lis 18, 2012 7:37 pm

Re: Rejs 2017

Postprzez Marek » So wrz 17, 2016 9:00 am

czesc,
ja i Adam Dreźniok również na wszystko sięzgadzamy. Lecimy tymi samymi lotami co Łukasz (grupa południe) :)
Marek
 
Posty: 97
Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 9:21 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rejs 2017

Postprzez grzeh0 » Wt wrz 20, 2016 9:31 pm

ale lot w piątek czy w sobotę? bo taki wątek Łukasz wrzucił
jako że u mnie z urlopem krucho bo przecież narty w kwietniu jeszcze zaplanowane w Livigno, wolałbym w sobotę :lol:
Wrocek OK
grzeh0
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn paź 20, 2014 12:18 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rejs 2017

Postprzez fred » So wrz 24, 2016 12:22 am

czesc pierony
mnie rowniez pasuje dzisiaj prawie kazda opcja - TAK JADE - co do przemyslen slimaczka i jego pomyslu na wino , to moge zabrac /mlodego chemika / i bedziemy mieli brendy na wieczor.
fred
fred
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt wrz 17, 2013 10:09 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REJSY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron