ubezpieczenie,

Dyskusje dot. rejsów browarkowych

Moderator: adrozd

ubezpieczenie,

Postprzez jacdro » Wt mar 18, 2014 3:14 pm

W związku z tym że robię ubezpieczenia w Allianz proponuję dla chętnych ubezpieczenie indywidualne lub grupowe/trochę taniej/ czyli koszty leczenia/15000 Euro/ z transportem śmigłowcem do szpitala jak by się coś stało/ ewentualnie nieszczęśliwe wypadki. Ci co nie skorzystają niech załatwią sobie kartę z NFZ i sprawdzą jakie są świadczenia w Chorwacji? Na szczęście ratowanie życia na morzu jest za darmo- przynajmniej tak zawsze było, ale pobyt w szpitalu już płatny.
Po za tym załoga B2 - spotykamy się z Jarem w czwartek więc każdy niech pomyśli o posiłkach, bo na innych jachtach już ustalone menu łącznie z deserami. Ja robię gulasz, kasza, buraczki.
jacdro
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 12:32 am

Postprzez Slimahl » Wt mar 18, 2014 11:15 pm

Co prawda się do szpitala nie wybieram ale proszę o ew. garść szczegółów. A konkretnie ile?
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Re: ubezpieczenie,

Postprzez Lukasz » Śr mar 19, 2014 8:48 am

jacdro napisał(a): Ci co nie skorzystają niech załatwią sobie kartę z NFZ i sprawdzą jakie są świadczenia w Chorwacji? .


Już sprawdziłem ;-)

"Na EKUZ" można dostać świadczenia medyczne w państwowych placówkach zdrowia. Trzeba płacić 20% wartości świadczenia, ale nie mniej niż 5 i nie więcej niż 1000 zł.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/mini/chorwacja
Avatar użytkownika
Lukasz
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 2:16 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: ubezpieczenie,

Postprzez adrozd » Śr mar 19, 2014 9:11 am

Lukasz napisał(a):
jacdro napisał(a): Ci co nie skorzystają niech załatwią sobie kartę z NFZ i sprawdzą jakie są świadczenia w Chorwacji? .


Już sprawdziłem ;-)

"Na EKUZ" można dostać świadczenia medyczne w państwowych placówkach zdrowia. Trzeba płacić 20% wartości świadczenia, ale nie mniej niż 5 i nie więcej niż 1000 zł.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/mini/chorwacja


Tak...
Najlepiej korzysta się z karty jak się jest ...zdrowym !:)
Cytat:
Karty EKUZ, jakie otrzymujemy w NFZ, powinny gwarantować bezpłatne leczenie w nagłych przypadkach w całej UE oraz w Islandii, Lichtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Niestety, nie zawsze tak jest. Wtedy trzeba płacić z własnej kieszeni. Po powrocie można zwrócić się do NFZ o zwrot kosztów. Jednak biurokracja sprawia, że czas oczekiwania jest długi, dochodzi nawet do kilku lat.
Na przykład Grecy i Włosi ignorują pacjentów z całej Unii.
Avatar użytkownika
adrozd
Site Admin
 
Posty: 727
Dołączył(a): So paź 27, 2012 11:21 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: ubezpieczenie,

Postprzez Slimahl » Śr mar 19, 2014 9:44 am

Dziękuję bardzo. W ekuzie byłem zorientowany, chodziło mi raczej o:
jacdro napisał(a):W związku z tym że robię ubezpieczenia w Allianz proponuję dla chętnych ubezpieczenie indywidualne lub grupowe/trochę taniej/ czyli koszty leczenia/15000 Euro/ z transportem śmigłowcem do szpitala jak by się coś stało/ ewentualnie nieszczęśliwe wypadki.
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Postprzez Ptoti » Śr mar 19, 2014 10:46 am

Ślimaku, my z Budziakiem zwykle szliśmy do pobliskiej Hestii i kupowaliśmy ubezpieczenie za ok 40 zł na osobę. Była to środkowa z trzech opcji o ile pamiętam właśnie na 15 tys. euro. Sprawdzę jeszcze dokładnie.
Ptoti
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn lis 19, 2012 12:21 am

Postprzez Slimahl » Pt mar 21, 2014 9:42 am

Daj znak jak sprawdzisz.
Avatar użytkownika
Slimahl
 
Posty: 143
Dołączył(a): Wt paź 30, 2012 2:45 pm
Lokalizacja: Brinoff

Postprzez Ptoti » Wt mar 25, 2014 9:41 pm

Jak już pisałem, w pobliskiej Hestii jest tak (składka za osobę na 8 dni):
Wariant podstawowy: składka 40 zł, suma ubezp. 50 tys. zł
Wariant rozszerzony: składka 82 zł, suma ubezp. 150 tys. zł
Wariant pełny: składka 154 zł, suma ubezp. 300 tys. zł
Warto wziąć wariant drugi.
Ptoti
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn lis 19, 2012 12:21 am

Postprzez jacdro » Cz mar 27, 2014 10:17 am

Allianz pokrywa koszty leczenia i wszelkie rzeczy z tym związane typu transport chorego, do szpitala , do kraju, ewentualnie jego zwłok do kraju/odpukać/, koszty pobytu/7 dni/ i dojazdu 1 czł rodziny jesli klient leży w szpitalu pow 7 dni
Za 8 dni trzeba zapłacić ok 30 zł/ założyłem że suma ubezpieczenia 20 000 Euro plus NNW 1500 Euro wystarczy.
Załoga B2 się ubezpiecza, więc jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na ten wariant to wyślijcie mi swoje dane. Jeśli ktoś chce większą kwotę to też nie ma problemu zrobi mu się polsę indywidualna. Jak coś mój mail jacekdro@wp.pl lub kto nie ma tel 790-777-958
Ps Koleżankę w Hiszpanii musieli skremować i w tajemnicy przywieźć w torbie do kraju bo nie stać ich było na firmę.
jacdro
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 12:32 am


Powrót do REJSY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron